SKŁADNIKI
TESTOWE FORUM

Join the forum, it's quick and easy

TESTOWE FORUM
TESTOWE FORUM
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kikyou
Jack Russel Terrier Opętany
23/1/2020, 00:40
ALTEA
●●●
Niewielki kwiat o zielonej łodyżce i bardzo delikatnych płatkach białej barwy.
Właściwości: zaparzona oczyszcza organizm z toksyn.
Występowanie: rośnie tam gdzie zwykła trawa.


CZEREJKA POSPOLITA
●●●
Niewielki krzak o poskręcanych gałęziach. Jego kwiaty mają intensywnie granatowe płatki i błękitny środek, natomiast owoce są jasnopurpurowe.
Właściwości: dobrze roztarte owoce działają jako maść uśmierzająca ból oraz przyspieszają gojenie małych ranek.
Występowanie: w pobliżu zbiorników wody.


DYŃKI
●●●
Małe dynie wielkości kciuka. Niedojrzałe są pomarańczowe, a dojrzałe – białe.
Właściwości: składnik leku na wszy, wywołuje efekt świeżości. Sproszkowane często używane są do czyszczenia zębów i włosów. Mają słodki smak i mogą służyć za pożywienie.
Występowanie: wszelkie zacienione miejsca, potrafi wyrosnąć nawet pod ziemią.


GIACZANKA
●●●
Lekko pomarszczone kule wielkości pomarańczy. Ich kolor zależy od nich samych i otoczenia. Najczęściej brązowe lub piaskowo-żółte. Gdy stają się pomarańczowe i bardziej miękkie – znaczy że są przejrzałe. Biała barwa oznacza, iż są niedojrzałe.
Właściwości: dojrzałe są twarde jak skała i mogą służyć jako pociski. Niedojrzałe – ich miąższ służy do robienia odtrutki na łuskowicę, a przejrzałe często eksplodują przy mocniejszym uścisku, przy czym ich nasiona po dostaniu się w okolice oczu, do środka nosa etc. bardzo podrażniają skórę. Po zjedzeniu na surowo lub źle przyrządzonej giaczanki łatwo można zapaść na łuskowicę. Odpowiednio przyrządzona giaczanka jest pikantna, smaczna i ma w sobie dużo wody. Sama służy tylko jako jedzenie.
Występowanie: zalążki znaleźć można rozwijające się pod ziemią. Im bliżej wody tym bliżej powierzchni.


GRZYBKI PURRI
●●●
Te pomarańczowe grzybki zupełnie nie nadają się do jedzenia. Każdego, kto choćby spróbowałby jednego z nich, czekałyby dni ostrej biegunki, aż organizm nie pozbyłby się ostatniego kawałka. Posiadają jednak bardzo pozytywne działanie, bowiem wysuszone i pokruszone kapelusze dodane do opatrunku, przyspieszają gojenie się ran i chronią przed zakażeniem bakteriami, które czyhają w Desperacji na nieostrożnego rannego, który używa do sterylizacji zakażonej wody. Te same kapelusze dodane do wody również usuwają bakterie, a przynajmniej większość z nich, choć fusy należy odcedzić przed wypiciem.
Właściwości: działanie przeciwbakteryjne, odkażające. Przyspieszają gojenie się ran. Niejadalne.
Występowanie: Desperacja, prawdopodobieństwo znalezienia wzrasta wraz z wilgotnością.


IGIELNICZKA
●●●
Jasnoróżowy kwiat, który w razie zagrożenia zamyka się w ciemnozielonym pąku. Zarówno pąk jak i łodyżka usiane są drobnymi, fioletowymi igiełkami, których dotknięcie powoduje swędzące oparzenia. Dotknięcie wystających na czubku płatków może otworzyć zamkniętą roślinę.
Właściwości: napar z igiełek jest skutecznym lekiem przeciwgorączkowym, ale nieprawidłowo przygotowany jest w stanie poparzyć usta oraz przełyk. Płatki są składnikiem kremów, zapobiegają wysychaniu skóry. Łodyga oraz pąk zawierają sporą ilość soku, ale nie ma on zastosowania medycznego – można go pić, choć jest gorzkawy.
Występowanie: Eden, nieliczne miejsca Desperacji.


IRE
●●●
Duży kwiat o biało-różowych płatkach. Rośnie na niektórych drzewach jako niegroźny pasożyt.
Właściwości: dobry lek na bezsenność i koszmary.
Występowanie: Eden.


KAUKASKI GRANAT
●●●
Bardzo przypominające pod względem swojej budowy i wyglądu winorośle, owoce nawet przywodzą na myśl winogrona, lecz wbrew takowym, mają silnie żółtą barwę.
Właściwości: sok z kaukaskiego granatu jest idealny do oczyszczania i dezynfekcji ran lub narzędzi medycznych. Odpowiednio przygotowany, potrafi też być całkiem wykwintnym gatunkiem wina.
Występowanie: porastają niektóre budynki w Edenie, a także rosną dziko na jego terenie.


KONICZYNKA EME
●●●
Długa, zielona łodyga zakończona drobnymi kwiatami mogącymi występować w kolorach różu, fioletu, czerwieni, bieli i jasnego błękitu.
Właściwości: picie naparu z kwiatów ułatwia zrastanie się kości.
Występowanie: wszędzie gdzie trawa.


KOUSARI
●●●
Zielononiebieskawy kaktus z dużymi, oddalonymi od siebie kolcami. Im starszy tym więcej młodych „pędów” z niego wyrasta. Jasnozielone kwiaty powstają tylko na nich.
Właściwości: użyteczne są tylko kwiaty, które odstraszają robactwo wszelkiego rodzaju. Po odpowiednim przygotowaniu są w stanie zabić wszy.
Występowanie: Czerwona Pustynia.


KOSMATEK
●●●
Drzewo o czerwonawym pniu i jaskrawych kwiatach w kolorach czerwieni, różu lub żółci. Liście porastają drobne, miękkie włoski.
Właściwości: sok z pnia może służyć za cukier, a sproszkowana kora działa prawie jak sól – konserwuje i nadaje lekko słonego smaku potrawom. Płatki kwiatów po zrobieniu z nich naparu mają działanie uspokajające.
Występowanie: Eden, M3.


KRWAWY LIŚĆ
●●●
Niski krzak o ciemnoczerwonych liściach kształtem przypominających pokrzywę.
Właściwości: choć spożyte na surowo mogą wywołać bóle brzucha i biegunkę, żucie liści powoduje większą krzepliwość krwi i w efekcie szybsze tamowanie krwotoków.
Występowanie: Eden, M3, niektóre lesiste miejsca Desperacji.


MLEKO MAKOWE
●●●
Biała ciecz, wyglądem przypominająca właśnie mleko, sporządzona z nasion maku.
Właściwości: głównie działanie halucynogenne, tworzy wielogodzinne wizje, sprawia, że przeżywa się synestezję, zaburza wszystkie zmysły.
Występowanie: łąki Edenu oraz prywatne hodowle Kościoła.


PASSIFLORA L
●●●
Niewielka roślina pnąca o siedmiopalczastych liściach i dziwnych biało- fioletowo-granatowych kwiatach. Ma pomarańczowe owoce.
Właściwości: napar z owoców tej rośliny łagodzi objawy syndromu Draculi, zatrzymując ją w stadium, w którym została zaaplikowana. Jeśli jest to stan krytyczny, choroba delikatnie się cofa, pozwalając funkcjonować w nocy. Nie jest w stanie całkowicie wyleczyć choroby, jedynie pozwala z nią w miarę normalnie funkcjonować. Roślina potrzebuje jedynie trochę światła i regularnego podlewania. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, by utrzymać ją przy życiu.
Występowanie: naturalnie Eden, choć hodowanie go w mieszkaniu również jest możliwe.


RDZAWOPŁATEK
●●●
Niski krzak o żółtych i czerwonych liściach oraz brązowych łodygach.
Właściwości: sok z liści jest trucizną wywołującą ból głowy oraz brzucha.
Występowanie: wszędzie.


CZUŁKI ŚCIERWOJADA
●●●●
Zielone, lekko zakrzywione, czerwone na ostrych końcach czułki paskudnej bestii.
Właściwości: jest składnikiem wielu lekarstw, które podaje się w formie maści. Idealny do chorób skóry.
Występowanie: w okolicy cmentarzy i ewentualnych zwłok (Desperacja).


HALLDI
●●●●
Przypomina ukwiał – cienkie „macki” koloru białoniebieskiego przyczepione do ciemnofioletowej nóżki. Świeci w ciemności na jasnofioletową barwę i czasem przemieszcza się w inne miejsce. Poza wodą potrafi żyć 12 godzin.
Właściwości: surowa po wysuszeniu na proszek może być trucizną utrudniającą oddychanie. Zjedzona jeszcze żywa, na kilkanaście minut zapewnia możliwość swobodnego oddychania pod wodą. Ugotowana nabiera właściwości leczniczych i udrażnia drogi oddechowe, likwidując katar i zapobiegając kaszlowi.
Występowanie: czyste wody – Eden i M3.


JAD ŚCIERWOJADA
●●●●
Żółta substancja, wyciekająca z czułków bestii.
Właściwości: działa przeciwzapalnie, zmniejsza opuchliznę. W większych ilościach działa paraliżująco.
Występowanie: w okolicy cmentarzy i ewentualnych zwłok (Desperacja).


JAGODY SHULL
●●●●
Małe, czerwone jagódki rosnące na sporych, rozłożystych krzakach.
Właściwości: przeciwdziałają chorobom psychicznym i mogą być dość pożywnym jedzeniem. Zjedzone zanim dojrzeją mogą wywołać Syndrom Thurmana.
Występowanie: M3, bardzo rzadko w Edenie.


KWIAT LUNY
●●●●
Jeśli zakwita, to wygląda jak srebrzysto niebieski chaber. Jeśli nie, jest po prostu zieloną łodyżką, z liśćmi i zgrubieniem na szczycie.
Właściwości: napar z kwiatu luny usuwa toksyny z organizmu. Działa też przeczyszczająco.
Występowanie: Eden. Jest umiarkowanie pospolity, ale zbiera się tylko kwiaty, nie łodyżki, a te zakwitają jedynie w czasie pełni.


MARTWY KORZEŃ
●●●●
Korzeń. Najzwyklejszy w świecie korzeń, zakorzeniony w glebie. Zasadnicza różnica polega na tym, że ten przypomina białawą skamielinę i potrafi się rozpaść, jeśli zaciśnie się za mocno palce.
Właściwości: starte na drobny granulat i wpuszczone do rany potrafią spowodować obumarcie danego miejsca, co zaś może mieć poważne skutki. Jednakowoż, zagotowany w wodzie, wydziela opary, których wdychanie ułatwia oddychanie, oczyszcza płuca. Zagotowany z tego napar zaś działa jak środek uspokajający.
Występowanie: Desperacja, głównie pod wszelakimi martwymi roślinami i drzewami.


NEEMA
●●●●
Poskręcana, brązowożółta roślina nie zachęca swoim wyglądem. Na jej czubku wyrastają kolce, którymi potrafi strzelić w samoobronie. Mocno trzyma się korzeniami w podłożu i jest niezwykle twarda. Gdzieniegdzie na jej powierzchni pojawia się żywica.
Właściwości: żywica jest dobrym klejem, świeży korzeń zjedzony na surowo leczy ból zębów.
Występowanie: Desperacja.


NELDIR
●●●●
Symetrycznie ułożone na cienkiej łodyżce liście o barwie jasnoniebieskiej. W ciemności zaczynają lekko świecić, nawet po ususzeniu.
Właściwości: proszek wykazuje jeszcze większe zdolności do wydzielania światła niż żywa roślina. Neutralizuje wszelkie smaki i zapachy. Zebrany w czasie pełni księżyca o północy, może zostać przeniesiony do doniczki z ziemią i służyć za żywą lampkę.
Występowanie: czyste wody – Eden i M3. Może wyrosnąć na lądzie, pod warunkiem, że ma dużo wody w pobliżu.


SOKI TRAWIENNE RYJOWCA
●●●●
Żółtawa, cuchnąca substancja o właściwościach żrących.
Właściwości: oczyszcza krew.
Występowanie: tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.


ŚLEDZIONA RYJOWCA
●●●●
Jak śledziona, mniejsza trochę od ludzkiej.
Właściwości: jest składnikiem wielu lekarstw. Zjedzenie surowej ma działanie halucynogenne. Zmieszana z innymi składnikami dobrze wpływa na koncentrację, koi problemy z rozdwojeniem jaźni bądź zachwianiami emocjonalnymi.
Występowanie: tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.


TRUPI JAD
●●●●
Są to krzaczki odróżniające się od zwykłego krzewu dzikich poziomek tylko kolorem liści. Są one zgniłozielone, jakby roślina sama w sobie umarła. Ich owoce zaś są okrągłe i fioletowe, rozmiarami nieprzekraczające paznokcia.
Właściwości: zjedzenie owocu trupiego jadu spowoduje, iż owoc takowy oczyści ciało osobnika z jakiejkolwiek trucizny. Im trucizna silniejsza, tym trzeba zjeść owoców więcej. Trzeba jednak znać umiar, gdyż jeśli zje się te owoce nie będąc zatrutym, to okażą się one dosyć silną trucizną. Liście trupiego jadu przytknięte do rany, przyśpieszają procesy powstawania strupów i krzepnięcia krwi.
Występowanie: granica między Edenem a Desperacją.


WIZJA UMARLAKA
●●●●
Podobne do paproci liście we wszelkich możliwych kolorach. Wydzielają silny zapach wywołujący zawroty głowy i halucynacje.
Właściwości: środek halucynogenny, narkotyk. Często stosowany do żartów, gdyż jego działanie utrzymuje się nawet do 24 godzin. Czego by się nie zrobiło z liśćmi, nie stracą swoich właściwości.
Poziom: Średni.
Występowanie: Desperacja, na granicach skażonych miejsc.


CZARNA RÓŻA LUCTUS
●●●
Jak róża o czarnych płatkach, niemal całkowicie bez łodygi, za to z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym.
Właściwości: żucie jednego płatka róży powoduje zniknięcie bólu brzucha lub głowy na 2 godziny.
Występowanie: Czerwona Pustynia.


JĘZYK WIELKIEJ ROPUCHY
●●●
Pięć metrów czerwonego mięsa, pokrytego lepką substancją oraz kubeczkami smakowymi.
Właściwości: wyostrza zmysły, może być stosowany jako narkotyk (surowy), bądź jako składnik lekarstwa (gotowany).
Występowanie: tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.


ŁUSKA Z GŁOWY WIELKIEJ ROPUCHY
●●●
Zrogowaciała płyta, chroniąca najważniejszy narząd ropuchy – głowę.
Właściwości: sproszkowany jest dodawany do wielu substancji, szczególnie tych wymazujących pamięć.
Występowanie: tereny podmokłe Edenu oraz Desperacji.


EL
●●●
Jest to czerwony szpik kostny wymordowanego, a dokładniej Zarażonego lub Nosiciela.
Właściwości: leczy kilka mniejszych chorób na przykład katar bądź bóle głowy.
Występowanie: wszędzie, gdzie tylko można znaleźć wymordowanych. Można pobrać go od żywego osobnika lub ze zwłok, jednak nie starszych niż tydzień.


POŻERACZ
●●●
Niewielka, blada glista, nie będzie większa niż odcięty paznokieć, przez co bardzo łatwo jest ją stracić. Z bliska podglądając ma tylko otwór gębowy najeżony mikroskopijnymi zębami.
Właściwości: wpuszczony do organizmu osoby zarażonej chorobą pasożytniczą, pożeracz natychmiast nakieruje się na szkodnika i – jak nazwa mówi – pożre go żywcem, podgryzając raz po raz przez – w zależności od rozmiaru pasożyta – od kilku godzin do dni, nim go strawi. Gdy już skonsumuje pasożyta, zacznie szukać innych istot tego typu. Nie znajdując, przejdzie do jelita grubego, chcąc zostać wydalonym. Ważnym faktem jest to, iż pożeracz nie będzie patrzył na to, co zjada razem z pasożytem, więc może uszkodzić miejsca na jakich żeruje pożerany. Oprócz tego, jego przeżywalność w atmosferze jest krytyczna – będzie żył tylko przez godzinę jeśli nie trafi do żywego organizmu i nie znajdzie pokarmu. Pożeracz może pożreć nielimitowaną ilość pasożytów, ale z każdym staje się większy, a jego przemieszczanie w organizmie może być co raz groźniejsze dla nosiciela.
Występowanie: ogon mantykory. Istnieje około 10% szansa na to że w ogonie Mantykory zadomowi się ten pasożyt.
Kikyou