Go down

Warunki, realia, lokacje Pisanie by Shiroukane on 14.09.16 12:04
    
Aktualny rok: 3002.
Miejsce akcji: tereny dawnej Japonii.
Język: japoński.
Waluta: jeny.

- Japonia nie jest jedynym Miastem, które odbudowało się po apokalipsie. Istniejące Miasta: M-1 (dawne Stany Zjednoczone), M-2 (dawna Anglia), M-4 (dawne Chiny), M-5 (dawne Niemcy) oraz M-6 (dawna Polska, bo to bardzo uparty kraj, a co).
- W wyżej wymienionych Miastach językami urzędowymi są te języki, które obowiązują w realnym świecie aktualnie.
- Podróżowanie między Miastami jest utrudnione, ale możliwe.
- Mimo braku pozostałych państw, większość języków (np. francuski, włoski, łacina), choć oficjalnie są uznane za języki martwe, jest ogólnodostępna: można się ich nauczyć i posługiwać nimi.


Miasto-3 zwane również M3, Światem-3 lub Ś3. Oficjalnie mieszkańcami są wyłącznie ludzie oraz zdrowe androidy. W praktyce za mury miasta przedostały się niektóre anioły, rzadziej udało się to nosicielom.

Warunki
Warunki w M3 są najbliższe ideału.
- Technologia na najwyższym poziomie. Nie brak również siły roboczej do fabryk, hodowli, uprawy roli, kwestia militarna jest stabilna nieprzerwanie od dziesiątek lat.
- Nie brak jedzenia, ani wody pitnej (filtrowanej).
- Wojsko posiada bardzo dobre zaopatrzenie militarne, tak pod względem broni, amunicji, jak i pojazdów i ochronnych kombinezonów.
- Szpitale są zaopatrzone w najlepsze sprzęty, a ilość lekarstw i opatrunków sprawia, że każdy pacjent staje na nogi w trymiga. Mieszkańcy, ze względu na prowadzenie zdrowego stylu życia, niezanieczyszczone powietrze i brak problemów finansowych, rzadko chorują!
- Władza zapewnia każdemu obywatelowi miejsce zamieszkania, pracę oraz możliwość kształcenia się do uzyskania pełnoletności (za darmo). Pojęcie "biedy" nie występuje i żadna postać nie ma prawa żyć w nędzy; takowe jednostki są rejestrowane dzięki identyfikatorom i przenoszone do specjalnych ośrodków, które zagwarantują im byt na przeciętnym poziomie.
- Na terenie miasta przestępczość jest praktycznie zerowa. Nie działa żadna mafia (yakuza), a jedyną szkodzącą jednostką są rebelianci zwani Łowcami.
- W całym Mieście-3 jest udostępnione darmowe łącze internetowe.

Dodatkowe informacje
- Świat-3 jest połączony siecią podziemnych tunelów (metro) z innymi ocalałymi miastami, jak np. Świat-1 (USA), Świat-2 (Anglia), Świat-4 (Chiny) itp. Podróżowanie do tych państw jest jednak mało prawdopodobne, ze względu na zaistniałe niebezpieczeństwa i wzmocnioną ochronę S.SPEC.
- Świat-3 posiada tzw. Centrum Opieki, przyjmujące pod swoje skrzydła wszystkich obywateli z nieuleczalnymi i uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie problemami zdrowotnymi: alzheimer, schizofrenia, zespół chronicznego zmęczenia itp. Oficjalnie, Centrum zdejmuje z barków rodzin i szpitali obowiązek zajmowania się chorymi krewnymi, pozwalając wszystkim żyć komfortowo. W rzeczywistości pod tą przemiłą przykrywką kryje się śmierdząca zbrodnia. Pacjenci najdłużej pół roku po dołączeniu do ośrodka, umierają na skutek teoretycznie naturalnych czynników. Ponadto, wszystkie ciąże prowadzone na terenie M-3 podlegają ścisłej kontroli; w przypadku wykrycia poważnych zaburzeń płodu rodziciele są zmuszeni do jego usunięcia. Władze uzasadniają te restrykcje zmniejszaniem ryzyka wystąpienia zarazy na terenach miasta.
- Obywatele są święcie przekonani, że wykraczając poza granicę Świata-3 zarażą się szalejącą epidemią. Wielu jednak zżera ciekawość, a i niewielka garstka próbuje zbuntować się przeciwko Władzy.
- Świat-3 to utopijne miasto znajdujące się pod kopułą. Warunki pogodowe są tutaj sztuczne!

IDENTYFIKATOR OBYWATELA M3
Każdy obywatel tuż po narodzinach otrzymuje specjalną przepustkę w formie zegarka na nadgarstek, którego nie ściąga (jest odporny na zmiany temperatury oraz wodę). Władza może łatwo zlokalizować daną jednostkę, dzięki chipowi wbudowanemu w przepustkę. Uwaga! Jednostka nie posiadająca identyfikatora i złapana przez Władzę może zostać automatycznie pojmana! Łowcy z własnej woli pozbywają się przepustek (aby nie zostać zarejestrowanym przez system).
Wizualizacja identyfikatora: klik.
Funkcje:
- posiada wbudowane podstawowe oprogramowanie przeznaczone również dla telefonów komórkowych/tabletów z funkcją android, umożliwiające odczyt daty i godziny, używanie GPS czy robienie zdjęć;
- ma wbudowaną książkę telefoniczną, a stały dostęp do Internetu umożliwia tak kontaktowanie się z wybranymi personami, jak również przeglądanie storn internetowych;
- przepustka jest indywidualna, co oznacza, że w porównaniu do zwykłego obywatela, wojskowy lub dyktator posiada większy zakres możliwości;
- identyfikator jest jednocześnie przepustką, którą należy podstawić pod czytnik otwierający większość drzwi w M3 (pracownicy fabryki otrzymują aktualizację w oprogramowaniu, dzięki której ich identyfikatory zwolnią blokadę drzwi służbowych i umożliwią wejście do środka; tyczy się to każdego zawodu. Również niektóre maszyny aktywują się dopiero po podstawieniu identyfikatora osoby upoważnionej).


Desperacja to głównie tereny suchej, twardej pustyni. Zamieszkiwana przez dziką florę i faunę oraz wymordowanych, rzadziej Desperatów, zbuntowanych androidów lub anioły. Na całkowitym pustkowiu jedynym miejscem przypominającym ruiny miasta jest Apogeum.

Warunki
Warunki na terenach Desperacji są tragiczne.
- Utrudniony dostęp do wody pitnej; bardzo niewielka ilość wód powierzchniowych (większość z nich jest skażona!).
- Brak gęściej ścielącej się roślinności sprawia, że zdobycie pożywienia jest tutaj bardzo trudne. Wymordowani głównie zajmują się łowiectwem.
- Desperacja zamieszkiwana jest przez dzikie bestie oraz drapieżne lub trujące rośliny. Nieznajomość gatunków i brak doświadczenia jest głównym powodem śmiertelności, który jest bardzo wysoki.
- Warunki pogodowe są uwarunkowane porą roku. Latem susza zabija gorącem i odwodnieniem, zimą wymordowani padają z braku zwierzyny i przez niską temperaturę.
- Nie ma tutaj kanalizacji, prądu (wyjątek stanowi bar "Przyszłość"), Internetu, sklepów, sierocińców itp. Wyjątki stanowią: bar "Przyszłość", hotel "Czarna Melancholia", Szpital Ostatniej Nadziei, Kasyno oraz burdel. Wszystkie budynki stoją w Apogeum. Wszelakie inne instytucje/infrastruktury są zwykle zbyt brutalnie plądrowane, a ich właściciele – mordowani.
- 90% "społeczeństwa" Desperacji stanowią dzicy wymordowani – ich zachowanie porównywalne jest do mentalności zombie lub targanych instynktem zwierząt.
- Wymordowani nie mieszkają w domach! W Apogeum znajdują się ruiny, nieodbudowane ze względu na brak surowców i osób zdolnych do rekonstrukcji budynków. Większość zaszywa się w norach lub jaskiniach, bazując na swojej zwierzęcej formie. Jeżeli chodzi o tych, którym poszczęściło się nieco bardziej: umeblowanie jest zwykle bardzo skromne, tak samo jak zapasy prowiantu i reszty przedmiotów.
- Ubrania są dostarczane jedynie przez anioły z Edenu. Oznacza to, że wymordowani nie posiadają wystarczającej ilości ciuchów, by codziennie zakładać nową parę butów i wciągać świeże spodnie. Mają na sobie łachmany przesycone zapachem potu, krwi i brudu. Nie ma wyjątków.
- Na terenach Desperacji nie uświadczysz: produktów czystości, świeżych owoców, koców, mebli itp. Mieszkańcy mają jedynie to, co ukradli zabitym wojskowym lub aniołom.
- Wysoki wskaźnik przestępczości. Mentalność mieszkańców Desperacji (również Apogeum) ogranicza się do myślenia: "co twoje to moje, a co moje to nie ruszaj!", toteż kradzieże, rozboje, gwałty i morderstwa są tu codziennością. Widok martwych, poskręcanych ciał nie rusza nikogo; dla większości stanowi zresztą pożywienie.
- Różnorodność śmiertelnych chorób zabija rocznie spory odsetek mieszkańców Desperacji.
- Teren Desperacji, co zaskakujące, tu i ówdzie ozdobiony jest stacjami przekaźnikowymi, zapewniającym wymordowanym skromne potrzeby dalekosiężnego sposobu komunikacji. Z głównym nadajnikiem zbudowanym w sercu prowizorycznego miasta, który jest niemal najmocniej chronionym punktem w okolicy, tych kilkanaście wysokich, widocznych z daleka budowli sięga do większości "cywilizowanych" części pustkowia. Często wokół tych masztów tworzą się niewielkie osiedla ludzi, poświęcających się konserwacji i ochronie najcenniejszej technologicznej zdobyczy. Co prawda, sygnał nie jest tak wysokiej jakości, jak jego odpowiednik z M3, jednak na trudne warunki z jakimi zmagają się ludzie jest więcej niż wystarczający.


Eden nie jest miejscem znanym z Biblii; jego nazwa jest bardzo umowna i tyczy się ziem wysuniętych na południe. Dawniej były to tereny Desperacji, ale aniołowie, zstąpiwszy na Ziemię, musiały zapewnić sobie byt na na tyle dobrym poziomie, by być w stanie pomagać innym. Dlatego ta "rekonstrukcja Raju" jest jedynym zalesionym, pełnym żywej flory i fauny miejscem. Ze względu na szczególny kontrast w porównaniu do pustyń, nie uważa się Edenu za część Desperacji i traktuje go jako oddzielne ziemie.

Warunki
Warunki w Edenie są dobre.
- Nie brakuje pożywienia jeśli chodzi o zwierzynę, warzywa, owoce czy zboże.
- Wody jest pod dostatkiem.
- Eden utrzymywany jest dzięki aniołom, które korzystają głównie ze swoich mocy, aby utrzymać obecny stan rzeczy. To one dbają o roślinność, zwierzęta i – przede wszystkim – nawodnienie terenu.
- Brak prądu (co za tym idzie – również Internetu), kanalizacji i ogrzewania.
- Rozwój technologiczny na bardzo niskim poziomie; anioły nie zajmują się żadnymi sprzętami. Przykładowo: ubrania piorą ręcznie z racji nieposiadania pralek.
- Eden to w 95% gęsty las. Reszta stanowi miejsce przeznaczone na Rajskie miasto, które swoją konstrukcją przypomina wioskę składającą się z drewnianych chat poutykanych między klonami i brzozami. Nie ma tutaj miejsca na wille i przepych. Anioły mieszkają skromnie; czasami ich budowle znajdują się również w koronach drzew o mocnych gałęziach. Całość przypomina motyw średniowiecznej wioski przejętej przez Matkę Naturę.
- Anioły zajmują się utrzymaniem poziomu na świecie, czując obowiązek również wobec wymordowanych. Z tego względu wielu z nich stara się zbierać pokaźniejsze plony i szyć więcej ubrań, które lądują na terenach Desperacji i są rozdawane najpotrzebniejszym. Słudzy boży robią to bezinteresownie.
- Eden przyjmie każdego w swoje szeregi, ale jednostki szczególnie agresywne, stwarzające zagrożenie i/lub skłaniające się ku przestępczości zostają wydalone poza tereny Raju. Nie oznacza to, że anioły nie wesprą zdziczałych wymordowanych, bo i oni otrzymują porcję pożywienia lub bukłak z wodą. Zachowanie porządku jest jednak jednym z priorytetów, toteż Edenu strzeże Zastęp z dowódcą na czele.
- Procent śmiertelności jest tu znikomy. Anioły dbają nie tylko o własne zdrowie, ale również o zdrowie swoich towarzyszy.
- Przestępczość nie występuje. Anioły same w sobie się jej nie dopuszczają, nad resztą pieczę sprawują anioły Zastępu.

_________________

Yeah.
Keep rolling your eyes.

Maybe you'll find a brain back there.
avatar

Do     cholery


Liczba postów :
236

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach