Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 04.08 Do 4 lipca, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków alternatywnych oraz z przeszłości. Każda fabuła, w której nie ma posta dłużej niż miesiąc, zostanie wrzucona do archiwum. W razie pytań należy się kontaktować z Rhettem.
  • Błędy w sprawie layoutu można zgłaszać tutaj.
Linki podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 04.08 Do 4 lipca, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków alternatywnych oraz z przeszłości. Każda fabuła, w której nie ma posta dłużej niż miesiąc, zostanie wrzucona do archiwum. W razie pytań należy się kontaktować z Rhettem.
  • Błędy w sprawie layoutu można zgłaszać tutaj.

Go down

Choroby i sposoby leczenia Empty Choroby i sposoby leczeniaPisanie by Jonathan O'Harleyh on 17.09.16 21:16
CHOROBY, MEDYKAMENTY I SKŁADNIKI
Życie nie zawsze jest kolorowe, a wirus X to nie jedyne cholerstwo, którym można zarazić się w dzisiejszym świecie. Poniżej znajduje się spis wszystkich chorób istniejących na forum (tych, które dotyczą wszystkich, ale także tylko poszczególnych ras), leków, które pozwolą na wyleczenie ich, a także składników, z których te leki można pozyskać. Pamiętajcie, że aby postać była zdolna do tworzenia lekarstw, musi posiadać taką umiejętność.
Jeżeli macie pomysły na wzbogacenie spisu, zajrzyjcie do tego tematu.
SPISEM ZAJMUJE SIĘ: BLIGHT / OSTATNIA AKTUALIZACJA: 13.09.2015


Wyjaśnienia
Poziom łatwy: składniki można uzyskać na misji o łatwym poziomie trudności, w niewielkich wydarzeniach fabularnych (tzw. „losowych” prowadzonych przez MG-Los) / leki przygotowuje się bez większych problemów, nie posiadając nawet szczególnego talentu. Choroby na tym poziomie nie zabijają, tylko uprzykrzają życie. Oznaczenie: ✖  ✖
Poziom średni: składniki można uzyskać na misji o średnim poziomie, w większych wydarzeniach fabularnych (tzw. „losowych” prowadzonych przez MG-Los) / leki przygotowuje się problematycznie, postać musi wiedzieć co robi i nie rozpraszać się za bardzo. Choroby są poważniejsze, niosą za sobą konsekwencje śmierci, jednak są to ekstremalne przypadki. Oznaczenie: ✖ ✖
Poziom trudny: składniki można uzyskać na misji o trudnym poziomie trudności, dwóch średnich lub trzech łatwych / leki przygotowuje się ze skupieniem, będąc stuprocentowo świadomym celu swoich działań. Choroby postępują szybko i nieubłaganie, brutalnie uszkadzając organizm. Wczesna diagnoza jest na wagę złota. Oznaczenie: ✖ ✖ ✖
Poziom piekielnie trudny: składniki można uzyskać na misji o bardzo trudnym poziomie lub dwóch trudnych. Uwaga! Na tej misji w 98% użytkownik może doznać stałego uszkodzenia ciała, a nawet skończyć się śmiercią! Leki przygotowuje się z najwyższą uwagą, wiedząc, że najmniejszy błąd może skończyć się zgonem pacjenta. Wymagane wysokie umiejętności. Choroby wykańczają organizm w niesamowitym tempie. Kilkudniowa zwłoka w rozpoznaniu prawie zawsze kończy się śmiercią. Oznaczenie: ✖ ✖ ✖ (!)

Aby ułatwić i wyjaśnić graczom, jak przebiega rozwój choroby, powstał krótki i łatwy do przyswojenia schemat. Cyfry w nawiasach oznaczają ilość fabuł do odegrania.

✖  ✖ Choroba o niskim poziomie zagrożenia: zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (3) -> czas trwania ostatecznego stadium (1) (te choroby nie zabijają i są łatwe do wyleczenia)
✖ ✖Choroba o średnim poziomie zagrożenia: zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (5) -> czas trwania ostatecznego stadium (4) -> czas osłabienia po chorobie (1)
✖ ✖ ✖ Choroba o wysokim poziomie zagrożenia: zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (4) -> czas trwania ostatecznego stadium (3) -> czas osłabienia po chorobie (2)
✖ ✖ ✖ (!) Choroba o śmiertelnym poziomie zagrożenia: zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (3) -> czas trwania ostatecznego stadium (2) -> czas osłabienia po chorobie (3)

Czas rozwoju choroby - choroba dojrzewa, zaczyna coraz bardziej nas uszkadzać, mamy wówczas czas na diagnozę i wyleczenie
Czas trwania ostatecznego stadium - choroba dojrzała, teraz zaczyna nas zabijać, jeśli nie poda się leku, to w życie wchodzi najczarniejszy ze scenariuszy opisanych w "skutkach nieleczenia".
Niektóre choroby mają wyjątkowo długi lub wyjątkowo krótki czas rozwoju i trwania, jak na swój poziom zagrożenia. Zostały one rozpisane poniżej i oznaczone wykrzyknikiem (!):
Wyjątki:
Skaza (niski): zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (3) -> czas trwania ostatecznego stadium (dopóki nie zostanie wyleczone) -> czas osłabienia po chorobie (brak)
Biała ślepota (średni): zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (3) -> czas trwania ostatecznego stadium (2) -> czas osłabienia po chorobie (1)
Nabyta łamliwość kości (średni): zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (5) -> czas trwania ostatecznego stadium (dopóki nie zostanie wyleczone) -> czas osłabienia po chorobie (1)
Syndrom Draculi (wysoki): skoro nie da się wyleczyć tej choroby, jedynym sposobem jest powstrzymywanie jej rozwoju. Nieleczona rozwija się dłużej, niż choroby na jej poziomie: zarażenie się (1) -> czas rozwoju choroby (6) -> czas trwania ostatecznego stadium (3)
Rozpoczęcie leczenia powstrzymuje postęp choroby, dając dodatkowy czas na wyleczenie się całkowicie. Dopóki zażywamy lekarstwo, licznik fabuł stoi w miejscu.


RHINITIS
✖  ✖
OBJAWY: puchnięcie oczu, kichanie, „drapanie” w nosie i gardle, kaszel, „smarkanie”, ogólne osłabienie organizmu – w ekstremalnych przypadkach gorączka.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszystkie rasy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  żadne.
SPOSÓB LECZENIA: nie odkryto jeszcze sposobu walki z tą upierdliwą zarazą, więc trzeba ją po prostu przeczekać. Mija gdzieś tak po tygodniu.
BAKTERIA / DROGA KROPELKOWA


SKAZA (!)
✖  ✖
OBJAWY: Eden może i jest rajem, ale jednak też ma swój sekret, by napiętnować tych, którzy są zepsuci do szpiku kości. Jeśli taka istota przekroczy progi ogrodów Edenu, istnieje duża szansa iż na odsłoniętym fragmencie jej ciała powstanie "skaza" na naskórku, w kolorze węglowej czerni. W wyniku pobudzenia naskórka do produkcji barwnika skórnego, skaza będzie się poszerzała, pokrywając całe ciało i zmieniając jego kolor w czarny.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wymordowani, niektórzy (źli) aniołowie, ludzie.
SKUTKI NIELECZENIA:  zmiana koloru skóry.
SPOSÓB LECZENIA: dobre uczynki. Ewentualnie wycięcie naskórka w miejscu gdzie powstała skaza, zanim się nie rozprzestrzeni.
NIEZNANA / POBYT W EDENIE


PRZEMĘCZENIE
✖  ✖
OBJAWY: ogólne osłabienie, problemy ze skupieniem uwagi, omdlenia, bóle mięśni, stawów i głowy, osłabiona odporność na choroby.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy, z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  częste infekcje, problemy psychiczne - objawy depresji, przewrażliwienie, ataki paniki itd.
SPOSÓB LECZENIA: Parę postów opisujących odpoczynek postaci. Żadnej pracy, tylko odpoczynek, relaks i sen. MG decyduje jak dużo.
PSYCHICZNA


SYNDROM OBCEGO
✖ ✖
OBJAWY: na wskutek wzmożonej kwasowości potu zaczyna swędzieć cię skóra. Z czasem zaczynasz śmierdzieć, a w dodatku robią ci się odparzenia na skórze. Ból staje się nie do zniesienia.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wymordowani, ludzie i łowcy.
SKUTKI NIELECZENIA:  pojawia się coraz więcej odparzeń. Skóra odchodzi płatami, odkrywając krwawiące rany.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie buspironi hydrochloridum.
CHOROBA POPROMIENNA


EXPLOIT "TROJAN WHORE"
✖ ✖
OBJAWY: luki w pamięci (pojawiają się coraz częściej w miarę rozwijania się „choroby”), krótkotrwałe zawieszenia systemu.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wyłącznie androidy.
SKUTKI NIELECZENIA:  reset wszystkich danych (przez ludzi nazywany „amnezją”).
SPOSÓB LECZENIA: należy udać się do kogoś, kto jest w stanie wywalić wirusa z systemu (hakerzy z S.SPEC nie mają z tym większego problemu). Zdobycie dobrze napisanego wirusa nie jest proste.
WIRUS ELEKTRONICZNY


SANFUNGUS
✖ ✖
OBJAWY: brak apetytu, nagły spadek wagi, osłabienie, ospałość, ciągle odczuwany chłód, osłabienie mięśni, długi sen, nadmierne wypadanie piór ze skrzydeł – niezdolność do lotu, kołatanie serca, nadmierna potliwość.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  anioły.
SKUTKI NIELECZENIA:  wyniszczenie organizmu, a w efekcie długiego nieleczenia – śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie senobiotyku.
GRZYB / DROGA KROPELKOWA


BIAŁA ŚLEPOTA (!)
✖ ✖
OBJAWY: narastający ból głowy i pogorszanie się zdolności widzenia.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  ludzie, anioły oraz łowcy.
SKUTKI NIELECZENIA:  stała utrata wzroku.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie politei.
PASOŻYT / ZAKAŻENIE KRWI


MINORIS ADVERSARIUS
✖ ✖
OBJAWY: kaszel, katar, osłabienie organizmu, gorączka, zawroty głowy. Jak zwykła grypa, tyle, że bez najnowszych lekarstw wyleczenie jej jest trudniejsze, a choroba bardziej niebezpieczna.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy, z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  ogólne osłabienie, w wyniku którego chory ma kłopoty ze wstaniem z łóżka. Jeśli przez miesiąc nie zostanie wyleczona, to chory umiera.
SPOSÓB LECZENIA: zażycie leków przeciwwirusowych z M-3.
WIRUS / DROGA KROPELKOWA


ZESPÓŁ WIRUSOWEJ CHOROBY JĘZYKA
✖ ✖
OBJAWY: w początkowej fazie zaczyna puchnąć język, na skutek czego mówisz jakbyś miał pełne usta i dodatkowo nie czujesz smaku. Po dwóch tygodniach nie możesz niczego włożyć do ust. Każdy kęs sprawia ci ogromny ból. Język jest obrzękły i sączy się z niego krew. Na skutek nie przyjmowania pokarmu - słabniesz.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  po mniej więcej miesiącu, nieleczona choroba sprawia, że język staje się miękki i galaretowaty. Ból jest tak silny, że promieniuje na całą głowę. Nie możesz się poruszać, bo rozsadza ci czaszkę. Środki przeciwbólowe nie działają. W skrajnych przypadkach umierasz z głodu, gorączki i bólu.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie benserazidum.
WIRUS / PICIE SKAŻONEJ WODY


DRĘTWOTA EDEŃSKA
✖ ✖
OBJAWY: ta choroba atakuje system nerwowy i powoduje otępienie. Pojawiają się problemy z koordynacją, kojarzeniem oraz pamięcią. Zmysły powoli przestają funkcjonować do kompletnego zaniku.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  zmieniasz się w kompletnie autystyczną osobę.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie risperidonum.
GRZYB / DROGA KROPELKOWA


SYNDROM THURMANA "MATOŁEK"
✖ ✖
OBJAWY: zaczyna się od problemów z koncentracją. Masz problemy z rzeczami, które do tej pory nie sprawiały ci trudności - np. z ocenieniem czy kula z pistoletu trafi w biegnącego mutanta. Z czasem zaczyna spadać IQ.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  stajesz się debilem. Ślinisz się i nie potrafisz przeczytać napisu "knajpa". Zachowujesz się jak kompletny matoł: leziesz pod koła jadącej ciężarówki, a podczas strzelaniny stoisz i śpiewasz piosenki religijne. W końcu stajesz się warzywem.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie sibutramini.
PASOŻYT MÓZGU


DYMAJĄCA OSPA
✖ ✖
OBJAWY: okres inkubacji wynosi 7 dni od kontaktu z zarażoną osobą. W pierwszym etapie choroby (tydzień) pojawia się wysoka gorączka, ból głowy i objawy ogólnego pogorszenia samopoczucia. W drugim etapie na narządach rozrodczych zarażonego pojawiają się bolące, wypełnione ropą pęcherze. Po upływie kolejnych dwóch tygodni, krosty te zaczynają pękać, a z ran, poza ropą, wydobywa się śmierdzący, zabarwiony na czarno, suchy dym. Dotykanie tych ran sprawia również niewyobrażalny ból, dlatego noszenie jakichkolwiek ubrań w tym stadium choroby wydaje się być niewykonalne. Możliwym jest także przerzut ropni na inne fragmenty ciała w wyniku ich kontaktu z ropą, dlatego należy bardzo uważać podczas zabiegów pielęgnacyjnych.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów (ale biomechy się wliczają)
SKUTKI NIELECZENIA:  bezpłodność, u mężczyzn – impotencja. Zakażenie ran może także doprowadzić do śmierci.
SPOSÓB LECZENIA: stosowanie ścierwomaści.
BAKTERIA / WENERYCZNA


NABYTA ŁAMLIWOŚĆ KOŚCI (!)
✖ ✖
OBJAWY: jak sama nazwa wskazuje, kości stają się słabsze, łatwiej je uszkodzić. Im dłużej choroba pozostaje nieleczona, w tym gorszym stanie jest organizm. Również zęby zaczynają wyglądać znacznie gorzej. Żółknął i pokrywają się mlecznymi plamami. Skóra wydaje się wtedy przesuszona i na niej także pojawiają się przebarwienia. Po tym chyba najłatwiej rozpoznać tę dolegliwość bez "uszkadzania się".


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  choroba sama w sobie nie jest śmiertelna, ale zignorowanie objawów łatwo może do niej doprowadzić. Jeśli przez długi czas chory nie zainteresuje się leczeniem, może dojść do tego, że nawet lekki cios połamie mu żebra lub zwykłe przewrócenie zakończy się złamaniem nogi.
SPOSÓB LECZENIA: przyjmowanie dużych ilości wapnia. Mogą być preparaty pozyskane z apteki w M-3. Warto jednak wspomnieć, że trzeba je przyjmować regularnie przez taki okres czasu, jaki choroba pozostawała bez leczenia.
NIEDOBÓR WAPNIA


SYNDROM DRACULI (!)
✖ ✖ ✖
OBJAWY: twoja skóra źle znosi światło słońca. Staje się sucha, popękana i mocno czerwona, wręcz piecze przy dotknięciu. Działa to jedynie przy kontakcie ze światłem słonecznym, niezależnie od tego czy są chmury czy nie. Wyjdziesz nocą, bądź siedzisz pod żarówką? Nie ma problemu, siedź dalej. Dwa, trzy miesiące, a twoja skóra zaczyna przybierać brzydkiego, żółtobrązowego odcienia.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  ludzie, łowcy i wymordowani bez sierści
SKUTKI NIELECZENIA:  zmiana koloru skóry to już znak, że przegiąłeś pałę z unikaniem leczenia. Teraz parzy cię nawet światło księżyca. Skóra odpada płatami, zaś z ran cieknie śmierdząca, ciemnobrązowa ropa albo krew.
SPOSÓB LECZENIA: nie można wyleczyć całkowicie, ale napar z passiflory l. lub stosowanie ginko biloba łagodzi objawy.
POPARZENIA SŁONECZNE


ATER SANGUIS
✖ ✖ ✖
OBJAWY: krew staje się czarna i zaczynają się problemy z jej krzepnięciem. Na początku objawia się dłuższym czasem regeneracji ran i pojawianiem się blizn nawet od błahych skaleczeń. Później krwawienie staje się coraz obfitsze i bardziej wyczerpujące. Poważne rany przestają się goić, a z tych drobnych ranek krew cieknie nieprzerwanie wąską strużką. Powrót do zdrowia po bójkach i walkach trwa coraz dłużej, nawet siniaki znikają dopiero po tygodniach.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  tylko anioły.
SKUTKI NIELECZENIA:  krew przestaje krzepnąć całkowicie, co skutkuje wykrwawieniem się na śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: zażycie ataiwy lub lustravit aquis.
POWIETRZE SKAŻONE WIRUSEM X


PSYCHOZA KRWIOPATY
✖ ✖ ✖
OBJAWY: jest to w większym stopniu choroba umysłowa, aniżeli fizyczna. Wraz z czasem, obiekt zacznie przejawiać chęci do rozlewu krwi i picia jej. Najpierw może mu starczyć samookaleczanie się i picie własnej krwi, lecz z czasem będzie chciał jej więcej i więcej... I będzie zdolny do rzucenia się na innych, by widzieć krew, czuć ją i smakować. Z czasem wykształci się o zarażonego niemal pragnienie krwi, ale nic w kwestii fizycznych zmian. Tylko psychiczne pragnienie smaku tej cieczy.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  ludzie, wymordowani i anioły.
SKUTKI NIELECZENIA:  popadnięcie w psychozę i maniakalne chęci rozlewu krwi innych osób. Spijanie krwi innych zaś swoją drogą może prowadzić do łapania kolejnych chorób. Osoba nieleczona długo i pozbawiona krwi może być tak zdesperowana, iż rozszarpie własne żyły i będzie pić krew z nich tak długo... aż nie umrze.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie pocałunku Morfeusza.
PSYCHICZNA / UGRYZIENIE BESTII ZARAŻONEJ WIRUSEM X


IKINA
✖ ✖ ✖
OBJAWY: najpierw pojawi siębordowa wysypka, obejmująca zasięgiem całe ciało, zaczną się wtedy problemy z oddychaniem. Kolejnym etapem są narastające bóle głowy i gorączka. Na samym końcu jest powolna utrata wzroku i nagłe ataki padaczki.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  łowcy i ludzie
SKUTKI NIELECZENIA:  degeneracja nerwów, utrata wzroku, ataki padaczki. Ostatecznie śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie ataiwy.
BAKTERIA / DROGA KROPELKOWA


PARASCERE
✖ ✖ ✖
OBJAWY: pasożyt lokuje się w mózgu zarażonego i zaczyna tam się rozwijać, żerując na płatach, które odpowiadają za uczucie głodu, pragnienia oraz czucia. Zarażony przestaje odczuwać głód, pragnienie a nawet czucie, przez co może umrzeć na każdą z tych przypadłości.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wymordowani i łowcy
SKUTKI NIELECZENIA: uszkodzenia mózgu, śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie królewskiego naparu.
PASOŻYT / PICIE SKAŻONEJ WODY


DUAL HOSTEM
✖ ✖ ✖
OBJAWY: osłabienie całego ciała, zawroty głowy, częste, przedłużające się i bolesne wizyty w toalecie + anemia i kłopoty z oddychaniem. Otóż, pasożyt wędrując układem pokarmowym wpełza do trzustki i rozpoczyna proces gnieżdżenia się, czyli wyjada ją i wpycha tam swoje ciało. Kiedy już się tam zagnieździ, wystawia łepek na zewnątrz i pożera nasz obiad. Ale nie zjada wszystkiego, więc reszta niezupełnie strawiona – trzustka nie działa, więc trawienie jest upośledzone – wychodzi w stanie praktycznie nienaruszonym. Na dodatek pasożyt jest siedliskiem wirusów, które żerują na czerwonych krwinkach.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  śmierć z wycieńczenia organizmu.
SPOSÓB LECZENIA: wyciąg z trupa podawany codziennie przez dwa tygodnie lub zastosowanie pożeracza.
PASOŻYT / UPRAWY M-3


AMICUS PERFIDIS
✖ ✖ ✖
OBJAWY: na początku jest prawie bezobjawowe, tak przez co najmniej tydzień. Kiedy grzyb się rozwinie można odczuć pieczenie i ostry ból pęcherza, w którym się zagnieździł. Następuje niewydolność układu wydalniczego, który nie jest w stanie usunąć toksyn z organizmu. Wynikiem czego jest dekoncentracja, silne zawroty głowy. Niemożność usunięcia nadmiaru płynów powoduje częste wymioty, nadmierną potliwość, biegunka. Słowem – leje się ze wszystkich otworów ciała, poza jednym. Toksyny coraz bardziej uszkadzają organizm.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy z wyjątkiem androidów.
SKUTKI NIELECZENIA:  śmierć w wyniku zatrucia toksynami i wycieńczenia organizmu.
SPOSÓB LECZENIA: podawanie verum intendit co drugi dzień przez tydzień.
GRZYB / WENERYCZNA/DROGA KROPELKOWA


KRÓLICZY POPŁOCH
✖ ✖ ✖
OBJAWY: ofiara choroby staje się nadaktywna. Ten specyficzny wirus powoduje że serce przyśpiesza swoją akcje, postępując coraz mocniej. Początkowo objawi się to tylko energicznością w gestach i mowie, lecz w miarę rozwoju, po tygodniu uniemożliwi sen, zwyczajny odpoczynek, a nawet stanie w miejscu przez dłużej niż kilka sekund, zaś organizm będzie się męczył dużo szybciej niż u zdrowej osoby. W ciągu dwóch tygodni osoba może już nie mieć sił dalej się ruszać, pomimo iż będzie pchana impulsami organizmu, a jej żyły zaczną pękać przez wysokie ciśnienie, a serce może nie wytrzymać.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  ludzie i anioły.
SKUTKI NIELECZENIA:  postępująca degradacja zdrowia, mogąca dotrzeć do wylewów krwi przez zbyt duże ciśnienie, zawały, a w rezultacie - śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: we wcześniejszych fazach wystarczą leki uspokajające, obniżające ciśnienie z M-3 podawane przez tydzień. W późniejszych fazach muszą to być duże ilości pocałunku Morfeusza (przedawkowanie jest bardzo łatwe).
WIRUS / SKAŻONE POWIETRZE


PULICEM BRUNNEIS
✖ ✖ ✖ (!)
OBJAWY: choroba rozwija się bardzo agresywnie. Inkubacja zajmuje jej dwa dni. W przeciągu następnych pięciu dni od inkubacji, chory zaczyna tracić wszystkie zmysły z racji uszkodzenia nerwów. Pierwszy dzień: Ogólne osłabienie organizmu, trudności w oddychaniu, utrata węchu. Drugi dzień: Zarażony traci smak i apetyt, odczuwa silny ból mięśni. Trzeci dzień: Utrata czucia w ciele, chory nie jest w stanie się poruszać. Czwarty dzień: utrata pozostałych zmysłów. Piąty dzień: mięśnie przestają funkcjonować. W tym serce.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy, z wyjątkiem androidów
SKUTKI NIELECZENIA:  śmierć.
SPOSÓB LECZENIA: zażywanie astaceum przez trzy dni z rzędu.
BAKTERIA / UGRYZIENIE PCHŁY


ŁUSKOWICA
✖ ✖ ✖ (!)
OBJAWY: po paru dniach ciało chorego zostaje porośnięte pancerzykiem przypominającym łuskę, zaczynają go męczyć bóle, nasilające się za każdym razem. Trzy dni, od kiedy bóle się zaczynają, są już tak silne, że niewielu potrafi je wytrzymać. Chory, blady jak ściana, odmawia jedzenia oraz picia i tylko leży zwijając się z bólu. Nie można go wtedy nawet zabić, bo pancerzyk obrasta całe ciało i z pewnością powstrzyma pocisk z pistoletu. Leczona, koło piątego dnia choroba zaczyna słabnąć, bóle się zmniejszają, wraca apetyt. Do tygodnia choroba mija lub zabija. Zdarza się, że chory po prostu padnie nagle, z rozerwanym od środka żołądkiem. Taki minus przejrzałej giaczanki. Pancerzyk jeszcze przez jakiś czas się utrzymuje, po czym odpada.


MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA:  wszyscy, z wyjątkiem androidów
SKUTKI NIELECZENIA:  śmierć przez rozerwanie od środka.
SPOSÓB LECZENIA: tygodniowa kuracja odtrutką na łuskowicę lub dwudniowe pice wyciągu z trupa.
NIEZNANA / PRZEJRZAŁA GIACZANKA


POLITEA
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ kaukaski granat
◦ czerejka pospolita.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  wycisnąć soki z obu składników i zagotować w wodzie. Napar ostudzić.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  brązowy napar o gorzkim smaku.
LECZONE CHOROBY: biała ślepota.
LEK


SENOBIOTYK
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ 3 kwiaty jaśminu
◦ 5 owoców czerejki pospolitej
◦ 250 ml przegotowanej wody.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  zetrzeć kwiaty jaśminu, następnie wymieszać z pięcioma zgniecionymi owocami czerejki pospolitej, na koniec wymieszać z wodą. Odstawić na trzy godziny.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  zielona papka o drażniącym zapachu.
LECZONE CHOROBY: sanfungus.
LEK


ODTRUTKA NA ŁUSKOWICĘ
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ miąższ 4 owoców giaczanki
◦ 3 owoce trupiego jadu.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  wycisnąć sok z owoców trupiego jadu, zmieszać z wodą i miąższem giaczanki, ugotować. Po ostudzeniu lek będzie przypominał kompot.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  fioletowy kompot z pomarańczowymi plamami. Nie pachnie zachęcająco, ale w smaku jest słodki i lekko pikantny. Łagodzi ból gardła i czyści organizm z toksyn.
LECZONE CHOROBY: łuskowica.
LEK


GINKO BILOBA
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ płatki passiflory l.
◦ czułki ścierwojada
◦ 4 owoce czerejki pospolitej
◦ tłuszcz.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  wszystko trzeba dokładnie rozetrzeć i zmieszać z tłuszczem.
SPOSÓB PODANIA:  maść.

OPIS:  piekąca, śmierdząca zgniłymi jajami maść, która do końca nie leczy syndromu Draculi, ale za to pozwala wyjść na słońce na kilka dni. (dwie fabuły)
LECZONE CHOROBY: syndrom Draculi.
LEK


RISPERIDONUM
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ język wielkiej ropuchy
◦ soki trawienne ryjowca
◦ 5 owoców giaczanki.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  wszystko ugotować na gęsty gulasz.
SPOSÓB PODANIA:  doustny.

OPIS:  aromatyczny, gęsty gulasz z kawałkami mięsa. Całkiem smaczny i pożywny.
LECZONE CHOROBY: drętwota Edeńska.
LEK


BUSPIRONI HYDROCHLORIDUM
✖  ✖
SKŁADNIKI:  
◦ czułki ścierwojada
◦ 8 owoców kaukaskiego granatu
◦ 10 owoców trupiego jadu
◦ tłuszcz.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  wszystkie składniki trzeba zetrzeć i wymieszać z tłuszczem.
SPOSÓB PODANIA:  maść.

OPIS:  zielonkawa maść o dość neutralnym zapachu. Nakładanie jej na poranioną skórę piecze.
LECZONE CHOROBY: syndrom obcego.
LEK


ATAIWA
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ el
◦ ślina salamandry plamistej
◦ ekstrakt z bambusa
◦ czysta woda.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  dużą dawkę szpiku kostnego rozmieszać z wodą aż wszystko przybieżę delikatnie różową barwę. Ślinę salamandry rozmieszać ze szklanką ekstraktu z bambusa i schładzać jeden dzień. Po wymieszaniu dodać do mieszaniny szpiku trzy-cztery krople wcześniej przygotowanej mieszaniny śliny salamandry i ekstraktu z bambusa. Wszytko mieszać przez minutę. Po wymieszaniu trzeba ją zagotować przez kwadrans. Jeśli wszystko zostało poprawnie przygotowanie, płyn powinien mieć zgniłozielony kolor.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  ciecz koloru zgniłozielonego o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu.
LECZONE CHOROBY: ikina oraz ater sanguis.
LEK


POCAŁUNEK MORFEUSZA
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ 3 martwe korzenie
◦ 15 owoców kaukaskiego granatu
◦ wyciąg z trupa.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  martwe korzenie gotujemy w wodzie, w wysokiej temperaturze, przez pół godziny, a następnie wciskamy do nich wyciąg z około piętnastu, średniej wielkości owoców kaukaskiego granatu. Następnie należy pozostawić na średnim ogniu przez dwie godziny. Gdy minie dany czas, trzeba wlać dokładnie równowartość dziesięciomililitrowej ampułki wyciągu z trupa. Po wymieszaniu z resztą danego leku, pocałunek Morfeusza będzie gotowy.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  mlecznobiała ciecz o dosyć łagodnym, wprost usypiającym zapachu i słodkim smaku.
LECZONE CHOROBY: regularnie pite przez mniej więcej trzy dni, co jakieś trzy godziny (odliczając sen) pozwala na zwalczenie psychozy krwiopaty. Samo w sobie działa jak lek uspokajający w niewielkiej ilości, w większej zaś jak silny środek usypiający. Przedawkowanie (więcej niż 250ml) potrafi spowodować zatrzymanie akcji serca.
LEK


LUSTRAVIT AQUIS
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ płatki czarnej róży luctus
◦ el
◦ woda oczyszczona przez anioła lub trzykrotnie destylowana.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  najpierw należy wysuszyć płatki róży na mocnym słońcu. Potem rozgnieść je dokładnie, by zrobić z nich proszek. Wymieszać z elem w proporcjach 1:3, i zrobić z tego jednorodną masę. Wysuszyć ponownie, aż stwardnieje i skruszeje. Wówczas należy zetrzeć ją na proszek, wrzucić do oczyszczonej wody i zagotować. Jeśli dla kogoś będzie zbyt gorzkie, musi to przeboleć, bo w kontakcie z cukrem lek straci swoją wartość.
SPOSÓB PODANIA: doustnie.

OPIS:  szarawa ciecz, gorzka w smaku i bez zapachu.
LECZONE CHOROBY: ater sanguis.
LEK


KRÓLEWSKI NAPAR
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ 50 ml krwi anioła
◦ 5 owoców czerejki pospolitej
◦ 2 martwe korzenie.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  krew wymieszać z wyciśniętymi sokiem owoców czerejki i wodą. Następnie zagotować to wraz z dwoma martwymi korzeniami. Gotować przez pięć godziny, po czym całość musi moczyć się pod przykryciem przez kolejne dwa dni. Wyrzucić korzenie i mamy gotową porcję wywaru.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  ciecz o kolorze brunatnym. Zapach intensywny, drażniący.
LECZONE CHOROBY: parascere - podawane przez trzy dni z rzędu.
LEK


VERUM INTENDIT
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ płatki kwiatu luny
◦ 8 owoców trupiego jadu
◦ 4 owoców kaukaskiego granatu.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  owoce trupiego jadu i kaukaski granat rozgnieść razem i zgniatać tak długo, aż nie odsączą się wszystkie soki. Sok dodać do wrzącej wody i zalać pokruszone, wysuszone płatki kwiatu luny. Zostawić pod przykryciem jeden dzień, a potem przecedzić.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  brunatno-czarna herbata, o okropnym smaku i zapachu.
LECZONE CHOROBY: pite raz dziennie przez tydzień leczy amicus perfidis.
LEK


ASTACEUM
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ 3 owoce trupiego jadu
◦ napar z mięty
◦ płatki jaśminu
◦ płatki altei.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  owoce rozgnieść i zaparzyć z miętowym naparem. Gotować przez cały dzień, następnie dodać płatki jaśminu i ponownie parzyć, tym razem przez dwie godziny. Całość odstawić na jeden dzień. Tuż przed podaniem trzeba dodać do leku napar z płatków altei i zamieszać.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie

OPIS:  bardzo rzadka ciecz o kolorze czarnej herbaty i stonowanym zapachu.
LECZONE CHOROBY: pulicem brunneis - podawane przez trzy dni.
LEK


BENSERAZIDUM
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ jad ścierwojada
◦ płatki kwiatu luny
◦ el.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  el gotować w jadzie ścierwojada przez cztery godziny, następnie odstawić na trzy godziny, aż do wystygnięcia. Wymieszać z naparem z kwiatu luny w proporcjach 3:1. Ponownie zagotować i odsączyć.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie

OPIS:  cierpki, zielonkawy płyn, o neutralnym zapachu.
LECZONE CHOROBY: zespół wirusowej choroby języka - podawany przez tydzień, trzy razy dziennie.
LEK


ŚCIERWOMAŚĆ
✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ czułki ścierwojada
◦ jeden owoc kaukaskiego granatu
◦ czerejka pospolita.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  czułki ścierwojada i kwiat czerejki pospolitej zetrzeć na jednolitą masę. Dodać sok z kaukaskiego granatu i dokładnie wymieszać odstawić w ciepłe miejsce, by mieszanina sfermentowała.
SPOSÓB PODANIA:  maść.

OPIS:  zielonkawa maść o słodkawym zapachu przypominającym wino.
LECZONE CHOROBY: dymająca ospa - maść nakładana dwa razy dziennie na trzy godziny.
LEK


WYCIĄG Z TRUPA
✖ ✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ martwy korzeń
◦ 6 owoców trupiego jadu
◦ 7 owoców kaukaskiego granatu.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  najpierw należy zagotować napar ze skruszonego, martwego korzenia. Ważne jest by utrzymywać potem stała temperaturę gorącego naparu, gdyż jeśli nastąpią zbyt duże wahania, mogą się pojawić nieciekawe efekty uboczne. Po około 20 minutach gotowania należy wycisnąć trochę soku z owoców kaukaskiego granatu, ciągle mieszając. Następnie trzeba pozwolić naparowi odrobinę (dosłownie odrobinę) ostygnąć, by później wrzucać w regularnych odstępach czasu (najlepiej co minutę) jeden owoc trupiego jadu, stopniowo podgrzewając napar do temperatury wrzenia. Gdy tylko osiągnie wrzenie, należy natychmiast przerwać dalsze gotowanie i wrzucanie owoców trupiego jadu. Po ostygnięciu wyciąg z trupa jest gotowy do użytku.
SPOSÓB PODANIA:  doustnie.

OPIS:  szaro-czarna, niezbyt zachęcająca z wyglądu, gęsta ciecz o drażniącym, ostrym zapachu i mdlącym smaku. Źle przyrządzona jest silną trucizną.
LECZONE CHOROBY: podana doustnie wyleczy pacjenta z każdego możliwego zatrucia się, w tym łuskowicy, działając jak silna odtrutka, jest w stanie powstrzymać rozwój wirusa X w bardzo wczesnym stadium.
LEK


SIBUTRAMINI
✖ ✖ ✖
SKŁADNIKI:  
◦ śledziona ryjowca
◦ mleko makowe
◦ płatki altei
◦ politea.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  śledzionę marynowaną całą noc w politei zetrzeć na papkę, gotować ją przez trzy godziny w mleku makowym. Po zagotowaniu, mięsną papkę można zjeść, natomiast mleko odsączyć i zmieszać z naparem z altei w proporcjach 2:3. Gotować to kolejną godzinę i gdy już ostygnie wymieszać z politeą ponownie. Odstawić na noc.
SPOSÓB PODANIA:  doustny.

OPIS:  rzadka, biaława ciecz o paskudnym zapachu.
LECZONE CHOROBY: podawana przez tydzień leczy syndrom Thurmana.
LEK


GIACZANKA
✖  ✖
Lekko pomarszczone kule wielkości pomarańczy. Ich kolor zależy od nich samych i otoczenia. Najczęściej brązowe lub piaskowo-żółte. Gdy stają się pomarańczowe i bardziej miękkie – znaczy że są przejrzałe. Biała barwa oznacza, iż są niedojrzałe.


WŁAŚCIWOŚCI:  dojrzałe są twarde jak skała i mogą służyć jako pociski. Niedojrzałe – ich miąższ służy do robienia odtrutki na łuskowicę, a przejrzałe często eksplodują przy mocniejszym uścisku, przy czym ich nasiona po dostaniu się w okolice oczu, do środka nosa etc. bardzo podrażniają skórę. Po zjedzeniu na surowo lub źle przyrządzonej giaczanki łatwo można zapaść na łuskowicę. Odpowiednio przyrządzona giaczanka jest pikantna, smaczna i ma w sobie dużo wody. Sama służy tylko jako jedzenie.
WYSTĘPOWANIE:  zalążki znaleźć można rozwijające się pod ziemią. Im bliżej wody tym bliżej powierzchni.
SKŁADNIK


KAUKASKI GRANAT
✖  ✖
Bardzo przypominające pod względem swojej budowy i wyglądu winorośle, owoce nawet przywodzą na myśl winogrona, lecz wbrew takowym, mają silnie żółtą barwę.


WŁAŚCIWOŚCI:  sok z kaukaskiego granatu jest idealny do oczyszczania i dezynfekcji ran lub narzędzi medycznych. Odpowiednio przygotowany, potrafi też być całkiem wykwintnym gatunkiem wina.

WYSTĘPOWANIE:  porastają niektóre budynki w Edenie, a także rosną dziko na jego terenie.
SKŁADNIK


EL
✖  ✖
Jest to czerwony szpik kostny wymordowanego, a dokładniej Zarażonego lub Nosiciela.


WŁAŚCIWOŚCI:  leczy kilka mniejszych chorób na przykład katar bądź bóle głowy.
WYSTĘPOWANIE:  wszędzie, gdzie tylko można znaleźć wymordowanych. Można pobrać go od żywego osobnika lub ze zwłok, jednak nie starszych niż tydzień.
SKŁADNIK


CZEREJKA POSPOLITA
✖  ✖
Niewielki krzak o poskręcanych gałęziach. Jego kwiaty mają intensywnie granatowe płatki i błękitny środek, natomiast owoce są jasnopurpurowe.


WŁAŚCIWOŚCI:  dobrze roztarte owoce działają jako maść uśmierzająca ból oraz przyspieszają gojenie małych ranek.
WYSTĘPOWANIE:  w pobliżu zbiorników wody.
SKŁADNIK


PASSIFLORA L.
✖  ✖
Niewielka roślina pnąca o siedmiopalczastych liściach i dziwnych biało, fioletowo granatowych kwiatach. Ma pomarańczowe owoce.


WŁAŚCIWOŚCI:  napar z owoców tej rośliny łagodzi objawy syndromu draculi, zatrzymując ją w stadium, w którym została zaaplikowana. Jeśli jest to stan krytyczny, choroba delikatnie się cofa, pozwalając funkcjonować w nocy.
Nie jest w stanie całkowicie wyleczyć choroby, jedynie pozwala z nią w miarę normalnie funkcjonować.
Roślina potrzebuje jedynie trochę światła i regularnego podlewania. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, by utrzymać ją przy życiu.
WYSTĘPOWANIE:  naturalnie Eden, choć hodowanie go w mieszkaniu również jest możliwe.
SKŁADNIK


MLEKO MAKOWE
✖  ✖
Biała ciecz, wyglądem przypominająca właśnie mleko, sporządzona z nasion maku.


WŁAŚCIWOŚCI:  głównie działanie halucynogenne, tworzy wielogodzinne wizje, sprawia, że przeżywa się synestezję, zaburza wszystkie zmysły.

WYSTĘPOWANIE:  łąki Edenu oraz prywatne hodowle Kościoła.
SKŁADNIK


ALTEA
✖  ✖
Niewielki kwiat o zielonej łodyżce i bardzo delikatnych płatkach białej barwy.


WŁAŚCIWOŚCI:  zaparzona oczyszcza organizm z toksyn.
WYSTĘPOWANIE:  rośnie tam gdzie zwykła trawa.
SKŁADNIK


MARTWY KORZEŃ
✖ ✖
Korzeń. Najzwyklejszy w świecie korzeń, zakorzeniony w glebie. Zasadnicza różnica polega na tym że ten przypomina białawą skamielinę i w dotyku potrafi się rozpaść jeśli zaciśnie się za mocno palce.


WŁAŚCIWOŚCI:  starte na drobny granulat i wpuszczone do rany potrafią spowodować obumarcie danego miejsca, co zaś może mieć poważne skutki. Jednakowoż, zagotowany w wodzie, wydziela opary, których wdychanie ułatwia oddychanie, oczyszcza płuca. Zagotowany z tego napar zaś działa jak środek uspokajający.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja, głównie pod wszelakimi martwymi roślinami i drzewami.
SKŁADNIK


TRUPI JAD
✖ ✖
Są to krzaczki, odróżniające się od zwykłego krzewu dzikich poziomek, tylko kolorem liści. Są one zgniło zielone, jakby roślina sama w sobie umarła. Ich owoce zaś są okrągłe i fioletowe, rozmiarami nieprzekraczające paznokcia.


WŁAŚCIWOŚCI:  zjedzenie owocu trupiego jadu spowoduje, iż owoc takowy oczyści ciało osobnika z jakiejkolwiek trucizny. Im trucizna silniejsza, tym trzeba zjeść owoców więcej. Trzeba jednak znać umiar, gdyż jeśli zje się te owoce nie będąc zatrutym, to okażą się one dosyć silną trucizną. Liście trupiego jadu przytknięte do rany, przyśpieszają procesy powstawania strupów i krzepnięcia krwi.
WYSTĘPOWANIE:  granica między Edenem a Desperacją.
SKŁADNIK


KWIAT LUNY
✖ ✖
Jeśli zakwita, to wygląda jak srebrzysto niebieski chaber. Jeśli nie, jest po prostu zieloną łodyżką, z liśćmi i zgrubieniem na szczycie.


WŁAŚCIWOŚCI:  napar z kwiatu luny usuwa toksyny z organizmu. Działa też przeczyszczająco.
WYSTĘPOWANIE:  Eden. Jest umiarkowanie pospolity, ale zbiera się tylko kwiaty, nie łodyżki, a te zakwitają tylko w czasie pełni.
SKŁADNIK


CZUŁKI ŚCIERWOJADA
✖ ✖
Zielone, lekko zakrzywione, czerwone na ostrych końcach czułki paskudnej bestii.


WŁAŚCIWOŚCI:  jest składnikiem wielu lekarstw, które podaje się w formie maści. Idealny do chorób skóry.
WYSTĘPOWANIE:  w okolicy cmentarzy i ewentualnych zwłok (Desperacja).
SKŁADNIK


JAD ŚCIERWOJADA
✖ ✖
Żółta substancja, wyciekająca z czułków bestii.


WŁAŚCIWOŚCI:  działa przeciwzapalnie, zmniejsza opuchliznę. W większych ilościach działa paraliżująco.
WYSTĘPOWANIE:  w okolicy cmentarzy i ewentualnych zwłok (Desperacja).
SKŁADNIK


SOKI TRAWIENNE RYJOWCA
✖ ✖
Żółtawa, cuchnąca substancja o właściwościach żrących.


WŁAŚCIWOŚCI:  oczyszcza krew.
WYSTĘPOWANIE:  tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.
SKŁADNIK


ŚLEDZIONA RYJOWCA
✖ ✖
Jak śledziona, mniejsza trochę od ludzkiej.


WŁAŚCIWOŚCI:  jest składnikiem wielu lekarstw. Zjedzenie surowej ma działanie halucynogenne. Zmieszana z innymi składnikami dobrze wpływa na koncentrację, koi problemy z rozdwojeniem jaźni bądź zachwianiami emocjonalnymi.
WYSTĘPOWANIE:  tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.
SKŁADNIK


CZARNA RÓŻA LUCTUS
✖ ✖ ✖
Jak róża o czarnych płatkach, niemal całkowicie bez łodygi, za to z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym.


WŁAŚCIWOŚCI:  żucie jednego płatka róży powoduje zniknięcie bólu brzucha lub głowy na 2 godziny.
WYSTĘPOWANIE:  Czerwona Pustynia
SKŁADNIK


POŻERACZ
✖ ✖ ✖
Niewielka, blada glista, nie będzie większa niż odcięty paznokieć, przez co bardzo łatwo jest ją stracić. Z bliska podglądając ma tylko otwór gębowy najeżony mikroskopijnymi zębami.


WŁAŚCIWOŚCI:  wpuszczony do organizmu osoby zarażonej chorobą pasożytniczą, pożeracz natychmiast nakieruje się na szkodnika i - jak nazwa mówi - pożre go żywcem, podgryzając raz po raz przez - w zależności od rozmiaru pasożyta – od kilku godzin do dni, nim go strawi. Gdy już skonsumuje pasożyta, zacznie szukać innych istot tego typu. Nie znajdując, przejdzie do jelita grubego, chcąc zostać wydalonym. Ważnym faktem jest to, iż pożeracz nie będzie patrzył na to, co zjada razem z pasożytem, więc może uszkodzić miejsca na jakich żeruje pożerany. Oprócz tego, jego przeżywalność w atmosferze jest krytyczna - będzie żył tylko przez godzinę jeśli nie trafi do żywego organizmu i nie znajdzie pokarmu. Pożeracz może pożreć nielimitowaną ilość pasożytów, ale z każdym staje się większy, a jego przemieszczanie w organizmie może być co raz groźniejsze dla nosiciela.
WYSTĘPOWANIE:  ogon mantykory. Istnieje około 10% szansa na to że w ogonie Mantykory zadomowi się ten pasożyt.
SKŁADNIKŁUSKA Z GŁOWY WIELKIEJ ROPUCHY
✖ ✖ ✖
Zrogowaciała płyta, chroniąca najważniejszy narząd ropuchy - głowę.


WŁAŚCIWOŚCI:  sproszkowany jest dodawany do wielu substancji, szczególnie tych wymazujących pamięć.
WYSTĘPOWANIE:  tereny podmokłe Edenu oraz Desperacji.
SKŁADNIKJĘZYK WIELKIEJ ROPUCHY
✖ ✖ ✖
Pięć metrów czerwonego mięsa, pokrytego lepką substancją oraz kubeczkami smakowymi.


WŁAŚCIWOŚCI:  wyostrza zmysły, może być stosowany jako narkotyk (surowy), bądź jako składnik lekarstwa (gotowany).
WYSTĘPOWANIE:  tereny podmokłe Edenu oraz plaże Desperacji.
SKŁADNIK
— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
                                         
Jonathan O'Harleyh
Wilczur, poziom E
Jonathan O'Harleyh
Wilczur, poziom E
 
 
 

Liczba postów :
352


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach