Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 04.08 Do 4 lipca, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków alternatywnych oraz z przeszłości. Każda fabuła, w której nie ma posta dłużej niż miesiąc, zostanie wrzucona do archiwum. W razie pytań należy się kontaktować z Rhettem.
  • Błędy w sprawie layoutu można zgłaszać tutaj.
Linki podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 04.08 Do 4 lipca, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków alternatywnych oraz z przeszłości. Każda fabuła, w której nie ma posta dłużej niż miesiąc, zostanie wrzucona do archiwum. W razie pytań należy się kontaktować z Rhettem.
  • Błędy w sprawie layoutu można zgłaszać tutaj.

Go down

Anioły Empty AniołyPisanie by Jonathan O'Harleyh on 16.09.16 21:56
Anioły 4jVtoMD
Każdy, kto ujrzy anioła, w pierwszym odruchu z pewnością zechce przetrzeć oczy i przyjrzeć się raz jeszcze. W końcu to nienaturalne, aby osoba o takiej urodzie deptała splamioną krwią ziemię. Prawda okazuje się tym bardziej przygniatająca, gdy wychodzi na wierzch niekryta pod maskami dobroć – anioły to jedyne stworzenia czyste na ciele, duszy i psychice.
Ich pierwotnym zadaniem było strzeżenie ludzi z niebiańskiego raju, ale brak Boga przyczynił się do tak licznych kataklizmów, że anioły zstąpiły na Ziemię, łagodząc tajfuny, trzęsienia ziemi i pożary. Obdarowani mocami, o jakich nie śniło się Darwinowi, postanowiły nie tylko ustabilizować sytuację związaną z katastrofami naturalnymi, ale również zostały, aby utrzymać dalszy ład.
To dzięki nim powstały żyzne gleby, gotowe przyjąć roślinność i faunę. Na soczyście zielonych terenach, ochrzczonych "Edenem", można spotkać najliczniejsze grupy aniołów. Choć wielu drwi ze sługów bożych, warcząc pod nosem na temat ich tchórzostwa i egoizmu, prawdą jest, że to oni uprawiają ziemię, której plony wydawane są najbardziej potrzebującym; dbają o wodę, rozdając ją później spragnionym i szyją ubrania, otulając nimi zziębniętych i nagich.
Najczęstszą pracą, jaką parają się anioły, jest zdobywanie pożywienia dla mieszkańców Desperacji. Całymi dniami troszczą się o owoce i warzywa, niekiedy porywając się nawet na polowania, z których przynoszą zwierzynę dla mięsożernych wymordowanych. Skrzydlaci od wieków organizują prowiant, ubrania, koce oraz lekarstwa, które wysyłane są na tereny Desperacji. Bezinteresownie.
Wielu aniołów trzyma się granic Edenu ze świadomością, że gdyby sami byli głodni, spragnieni lub nieodziani, nie byliby w stanie pomagać z tak wielkim zaangażowaniem i siłą jak dotychczas. Wciąż jeszcze badają zyskane ciała i poddają się emocjom – wszystko to otrzymali dopiero w chwili, w której postawili stopy na ziemskim padole i niejednokrotnie nie są w stanie nie tyle nazwać, co przede wszystkim zrozumieć uczuć, jakie targają nimi w skrajnych sytuacjach.
Notuje się coraz liczniejsze przypadki, w których anioły odbiegają od typowego kanonu swojej rasy. Wciąż przeważają jednostki niemal boskie, z niezachwianą moralnością i cierpliwością wykraczającą poza granice rozumu, jednak wśród nich zawsze znajdzie się ktoś, kogo przytłoczą do reszty ludzkie uczucia. Zważywszy na fakt, że wcześniej nie było im dane zasmakować pokus w tak wielkim natężeniu, wielu aniołów upadło, otrzymując miano grzesznika. Okryci hańbą opuszczają Eden, starając się zrekompensować krzywdy, dzięki ratowaniu najniebezpieczniejszych mieszkańców Desperacji.

Średnia długość życia: długowieczne.
Możliwość posiadania mocy: tak.
Prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem X: zerowe.
Bonusy:
- 1 moc dodatkowa, która musi być przeznaczona na jeden z żywiołów, mających neutralizować kataklizmy;
- posiadanie białych skrzydeł umożliwiających lot. Moc obejmuje również chowanie ich. Dematerializacja nie działa w chwili, w której skrzydła są dotkliwie zranione (np. złamane);
- zwiększona zwinność, szybkość;
- zwiększona regeneracja ciała.

RANGI
Będąc aniołem automatycznie otrzymujesz jedną z rang. W przypadku sługów bożych określają one hierarchiczne położenie Twojej postaci. Zwracaj uwagę na liczbę zajętych miejsc!

Archanioł
Przywódca aniołów, ich – jakby na to nie patrzeć – najpotężniejsza broń. Choć w Niebie to Serafiny pełnią najwyższą władzę, archaniołowie są aniołami najwyższej rangi na Ziemi, dlatego reszta skrzydlatych przedstawicieli traktuje ich z należytym szacunkiem. Mimo ogromu zniszczeń, tereny dawnej Japonii zostały objęte patronem zaledwie jednego archanioła, dlatego jego funkcja jest szczególnie respektowana.
Maksymalna liczba miejsc: 1.
Archanioł: brak. Pilnie poszukiwany!
Rangę archanioła można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!


Zwierzchność
Jest to swojego rodzaju starszyzna Edenu i nie ma mieszkańca Ogrodów, który nie słyszałby o zwierzchności. Tak się składa, że za archaniołem pełni najwyższe obowiązki, obierając jednocześnie rolę jego prawej ręki. To właśnie jego rad zaczerpuje władca Edenu w razie swoich wątpliwości, biorąc pod uwagę dźwigane na barkach doświadczenie. Rangę zwierzchności mogą posiadać wyłącznie anioły starej generacji, czyli takie, które były dziełem samego Boga (nie są owocem związku dwóch aniołów albo anioła z człowiekiem) i powstały jeszcze zanim zyskały swoją materialną formę.
Maksymalna liczba miejsc: 5.
Zwierzchności: Laviah, Bell.


Dowódca Zastępu
Jak wiadomo, nic nie trzymałoby się w kupie, gdyby nie posiadało solidnej, twardej ręki i mądrego podejścia do sprawy. Choć anioły przepełnione są boskim wręcz miłosierdziem, nawet one zostały zmuszone do sięgnięcia po broń, by chronić słabych i chorych. Dowódca ma pod swoimi rządami anielskie wojsko, powszechnie znane jako Zastęp. Jest jednocześnie jedyną personą, mającą prawo wydać rozkaz do ataku, który nie skończy się hańbą na anielskim honorze.
Maksymalna liczba miejsc: 1.
Dowódca Zastępu: brak. Pilnie poszukiwany!
Rangę archanioła można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!


Anioł Zastępu
Żołnierz Edenu. Strzeże porządku na terytorium aniołów. Do jego zadań należy również ochrona ludzi oraz interwencja w przypadku, gdy któremuś z jego pobratymców dzieje się krzywda. Anioły Zastępu pomimo bycia skrzydlatymi wojskowymi, starają się rozwiązywać wszystkie sprawy pokojowo, jak na niebiańskie istoty przystało. Użycie siły jest traktowane jako ostateczna konieczność. Uwaga! Tylko anioły Zastępu mają prawo dopuścić się morderstwa, jeśli jest to jedyne rozwiązanie. Inne anioły będą traktowane jako grzesznicy (wyjątek stanowi samoobrona, przypadek i tym podobne).
Maksymalna liczba miejsc: nieograniczona.
Anioły Zastępu: Ismael, Nelliel, Mikael, Ren, Istaroth, Moreta, Lunalith.


Anioł stróż
Anioł, który dawniej miał za zadanie spoglądać z Nieba na przydzielonego przez Boga podopiecznego. Niczym wierny ochroniarz deptał krok w krok za nim w cieniu niewidzialności; przyglądał się jego poczynaniom, czasem szepnął jakąś dobrą radę na ucho. Będąc na Ziemi, ich zadanie nie zmieniło się aż tak bardzo – zostało jedynie solidnie skomplikowane. O ile wciąż muszą ochraniać ludzi, tak teraz są w pełni materialni, a ludzie, jak wiadomo, różnie potrafią reagować, gdy ktoś dzień w dzień zacznie deptać im po piętach, uparcie trzymając się wersji z byciem opiekunem.
Maksymalna liczba miejsc: 10. Brak wolnych miejsc!
Aniołowie stróżowie: Nathair, Lilo, Zero, Abaddon, Rebekah, Gdzie jest Nemo?, Leo, Tyrell, Nero, Julian.
Spis stróżów: kliknij.


Anioł
Obywatel Edenu, który nie pełni żadnej konkretnej funkcji w hierarchii, podejmując się pracy w edeńskich ogrodach, zaciągając nauki u krawców lub rzemieślników. Rzadko opuszczają tereny Raju, ale to od nich zależy, jak wielkie zostaną nagromadzone zapasy wody, prowiantu, ubrań, koców i lekarstw, wysyłanych później na tereny Desperacji.
Maksymalna liczba miejsc: nieograniczona.
Aniołowie: Senpai's Stalker, Ourell, Isao, Asmodeus, Evan, Ergomion, Luxferre, Azizel, Jersemion, Claude, Azriel, Viktor, Him, Vixen.


Ranga dodatkowa
Mieszczą się w niej wszystkie stanowiska aniołów – od Serafinów po Cherubów, a także i te należące do upadłych lub innych aniołów. Użytkownik decydujący się na zrobienie innego anioła, nie musi w tym celu zakładać postaci specjalnej. Wystarczy, że w karcie wybierze sobie nazwę rangi, którą chce otrzymać jako anioł. Ranga dodatkowa pozwala na wymienienie mocy żywiołu na moc, która niekoniecznie jest z nim związana.
Maksymalna liczba miejsc: 3. Brak wolnych miejsc!
Postacie: Samael (serafin), Rosa (anioł spowiednik), Robin (upadły anioł).


Odrodzony
Czasami bywa tak, że jakiś człowiek przez całe swoje życie czynił innym to, co najlepsze, pomagał, był uczciwy, a mimo anielskiego niemal charakteru i na niego przyjdzie czas, by udał się na spoczynek. Jednakże czysta i dobra dusza, zamiast zostać uśpiona na wieki udaje się wyżej, do Nieba, by móc odrodzić się raz jeszcze. Jako zupełnie nowy byt. Jako anioł. Zdezorientowany i niepanujący nad swoimi mocami, zaczyna poznawać edeński świat. Ranga przejściowa dla ludzi, którzy po śmierci stali się aniołami. W trakcie rozgrywki ich ranga ulegnie zmianie (po opanowaniu mocy).
Maksymalna liczba miejsc: 4.
Odrodzeni: Alicja, Judasz, Neville.


Nawrócony
Świat pełen jest paradoksów, bowiem nawet wśród aniołów zdarzają się jednostki, które wątpią w sens dalszej pracy dla Stwórcy, który ich porzucił. Aby wypełnić powstałą pustkę, zwracają się czasem ku Kościołowi Nowej Wiary, który – co graniczy niemal z cudem – przyjmuje ich pod swoje skrzydła. Chociaż każdy z nich jest traktowany jako propagandowe zwycięstwo Ao, to niektórzy wierni odnoszą się do nich z niechęcią. Natomiast wierni Stwórcy aniołowie traktują nawróconych jak społecznych wyrzutków. W najlepszym wypadku odnoszą się do nich z chłodną niechęcią. Uwaga! Rangę otrzymują tylko anioły, będące członkiem Kościoła Nowej Wiary!
Maksymalna liczba miejsc: 4.
Nawróceni: Hex, Abigail, Wiśnia.
— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
                                         
Jonathan O'Harleyh
Wilczur, poziom E
Jonathan O'Harleyh
Wilczur, poziom E
 
 
 

Liczba postów :
352


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach