Go down

Regulamin Pisanie by Shiroukane on 15.09.16 0:25
    
Jakby nie patrzeć są rzeczy mniej i bardziej przyjemne, a że los to wredny twór, nacisk jest na to pierwsze. I tym właśnie sposobem narodziły się regulaminy. Uwaga! Rejestrując się na forum VIRUS zaznaczasz, że przeczytałeś i zaakceptowałeś regulamin.

REGULAMIN OGÓLNY
1. Administracja nie jest nieomylna. W razie popełnienia błędu zwróć administratorowi uwagę, podając przy tym argumenty.
2. Forum zostało stworzone na podstawie mang, anime, książek najróżniejszych lotów, jednakże ostateczna koncepcja została całkowicie zmyślona przez autora/autorów forum.
3. Jesteśmy sobie równi. Zabrania się obrażania, wyśmiewania, oczerniania innych użytkowników, ich wiary, orientacji seksualnej, własnego zdania i tym podobne. Uprasza się o kulturę i tolerancję.
4. Kłótnie należy załatwiać przez Gadu-Gadu, e-mail, PW bądź inny komunikator prywatny. Łamanie tego punktu grozi tymczasową banicją na chatbox/forum!
5. Zabraniane jest używanie funkcji "hide".

REGULAMIN POSTACI I KONT
1. Nick to imię, nazwisko, bądź pseudonim postaci. Złamanie punktu grozi natychmiastowym skasowaniem konta, bez możliwości zmiany.
2. Postać nie jest nieśmiertelna, wszechpotężna i wszechwiedząca; odczuwa więc każdy atak, który jest zadawany przez przeciwnika, ponadto postać A nie wie tego co postać B, jeśli osobiście tego nie zobaczyła/usłyszała/itp.
3. Kartę postaci tworzymy samodzielnie dostosowując się do zarysu fabularnego forum, ras jakie tutaj się znajdują oraz innych elementów. W Karcie Postaci należy uwzględnić jak najwięcej informacji, szczególnie rozpisując się na temat mocy, umiejętności oraz słabości.
4. Tworzenie postaci kanonicznych surowo zabronione! Dozwolone jest wzorowanie się na bohaterze, pomyśle na zarys historii, ściągnięcie jego imienia/nazwiska, ale nie można kopiować go całościowo!
5. Dozwolone jest pisanie w dwóch miejscach jednocześnie. Więcej na temat bilokacji w tym temacie.
6. Użytkownik może nie zgodzić się na zabicie postaci. Wyjątek pojawia się wtedy, gdy będzie kierował swoim bohaterem ponad jego możliwości, z własnej inicjatywy igrając ze śmiercią. Mistrz Gry ma możliwość uśmiercenia postaci, mimo braku zgody użytkownika, jeśli uzna, że bohater (wskutek złych wyborów) specjalnie targał się na niebezpieczeństwo.
7. Użytkownik ma prawo prowadzić postacie będące we wrogich organizacjach. Zabrania się jednak wynoszenia prywatnych informacji z działów organizacyjnych z grupy A do grupy B. Takowe informacje mogą być przekazywane wyłącznie drogą fabularną, pod warunkiem, że postać faktycznie się o nich dowiedziała. W przypadku złamania tego podpunktu postacie użytkownika trafiają do grupy Neutralnych.
8. Multikonta na forum są dozwolone. Proponowana (maksymalna) liczba to pięć, aczkolwiek w razie pomysłów i czasu administracja nie ogranicza użytkowników. Należy jednak zajmować się wszystkimi kontami, wchodzić na nie i udzielać się.

REGULAMIN FABUŁY I POSTÓW
1. Na forum obowiązuje język polski, tyczy się to głównie zasad interpunkcji i ortografii. W razie problemów (dysleksja) należy pisać posty w Wordzie lub ściągnąć sobie przeglądarkę internetową, która automatycznie podkreśla błędy na czerwono; np. Mozilla Firefox, Google Chrome.
2. Nie ma wymagań co do ilości słów/zdań/linijek w danym poście, ale uprasza się o nie wysyłanie jednozdaniowych postów. Nie stawiamy na długość, a na ciekawość, aczkolwiek by dobrze coś opisać trzeba więcej niż dwa słowa w poprzek.
3. Stosunki seksualne postaci są dozwolone. Standardowo jednak stosowany jest nakaz, by opisywać sceny w granicach dobrego smaku lub uwzględnić w widoczny sposób, że treści zamieszczone poniżej przeznaczone są dla dorosłych (przykładowo napisanie na czerwono "+18" i kolorowanie postów na czarno).
4. Przekleństwa? Hulaj dusza, Boga nie ma.

REGULAMIN WALK
1. Walki mogą być sędziowane przez Mistrza Gry. W przypadku, w którym gracze nie potrafią dojść do porozumienia ingerencja sędziego jest konieczna.
2. Każde użycie mocy/artefaktu/itp. musi być napisane w sposób zrozumiały. W przeciwnym wypadku MG ma prawo nie uznać ataku/obrony.
3. W czasie walki atak (/obrona) postaci musi być opisana w trybie niedokonanym.
4. Zabrania się zaatakowania i opuszczenia tematu w tym samym poście.

REGULAMIN GRAFIKI
1. Na forum dozwolone jest używanie artów z mang, anime, fantasy, a także gifów czy nawet zdjęć realnych, pod warunkiem, że ogół wpasuje się w klimat forum.
2. Maksymalne wymiary avatara wynoszą; 250px. szerokości na 430px. wysokości. Przekroczenie rozmiaru równa się z usunięciem emblematu.
3. Sygnatura nie może rozciągać strony (maksymalnie 450px).

REGULAMIN CHATBOXA
1. Na chatboxie istnieje bezwzględny zakaz używania kolorów. Dozwolone jest pisanie wyłącznie kolorem podstawowym. Osoby nie stosujące się do tego punktu mogą otrzymać tymczasową banicję na chatbox'a.

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 13.09.2015r.

_________________

Yeah.
Keep rolling your eyes.

Maybe you'll find a brain back there.
avatar

Do     cholery


Liczba postów :
236

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach